J
I
K
A
B
15 فروردين 1399 11:0:46
غلبه نگاه مثبت و اميدآفريني راهكار برون رفت از چالش‌هاي ساختاري

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي طي پيامي خطاب به همكاران سازمان بمناسبت نوروز سال 1399، غلبه نگاه مثبت، ايجاد فضاي تعاملي، بهره‌گيري منعطف از ظرفيت‌هاي قانوني و نهادي و اميدآفريني را راه برون رفت از چالش‌هاي ساختاري كشور نام برد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي، دكتر داود بهبودي رئيس سازمان پيامي را بمناسبت نوروز سال 1399 خطاب به همكاران منتشر نمودند. متن پيام بشرح ذيل است:

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                         بسمه تعالي
نوروز براي ما ايرانيان جلوه حيات مجدد طبيعت و طراوت زندگي است. سال 1398 مملو از ابتلائات طبيعي، اجتماعي و اقتصادي بود؛ با سيل ويرانگر در پهنه وسيعي از ميهن عزيزمان شروع و با حوادث متعددي تداوم يافت و در نهايت با فراگيري جهاني ويروس كرونا، گردش ايام به سال 1399 رسيد و سال جديد با اين ميهمان ناخوانده آغاز گشت.
طي سال 1398 در سازمان، بسياري از اقدامات متعارف و ابتكاري شاخص، مطابق برنامه و با تدارك تمهيدات لازم، آغاز و به سرانجام رسيد كه بر خود وظيفه مي‌دانم از تمامي همكاراني كه در اين مسير نقش‌آفريني نمودند تشكر و قدرداني نمايم؛ و البته برخي فعاليت‌ها نيز آنچنانكه بايد پيشرفت نداشته و هنوز در نيمه راه هستند. بي‌شك غلبه نگاه مثبت، ايجاد فضاي تعاملي، بهره‌گيري منعطف از ظرفيت‌هاي قانوني و نهادي و اميدآفريني ويژه مي‌تواند راه برون رفت از چالش‌هاي ساختاري عديده‌اي باشد كه ميهن عزيزمان ايران و آذربايجان قهرمان در چنبره آن گرفتار آمده‌اند.
در سال 1399 نيز انتظار مي‌رود با همت همكاران عزيز سازمان، تمامي وظايف و ماموريت‌هاي ذاتي در مسير راهبري توسعه استان را با محوريت تعالي سازماني به نحو احسن انجام گيرد و اين سال را با موفقيتهاي بيشتري پشت سر گذاريم. مديريت دانش، توسعه تعاملات و شبكه‌سازي، بهبود فرايندها و نيز ارتقاي اخلاق حرفه‌اي مؤلفه هاي چهارگانه برنامه تعالي سازماني خواهند بود. اهميت اين مؤلفه‌ها از اين‌رو است كه تقريبا ارتقاي اثربخشي تمامي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سازمان متاثر از آن‌هاست. بطوري كه تا زماني كه دانش ضمني توسعه كه در سازمان توليد مي‌شود بصورت مناسب مديريت نشود، تعاملات ارگانيك و هم‌افزا بين اجزاي سازمان و ديگر نقش‌آفرينان توسعه در استان برقرار نشود، فرايندها و سازوكارهاي سياست‌گذاري، تصميم‌سازي و اجرايي ارتقاء و بهبود نيابند و در نهايت بسترسازي لازم براي استقرار اخلاق حرفه‌اي مابين كليه دست‌اندركاران اعم از مديران، كارشناسان و كاركنان در نظام اداري و اجرايي بعمل نيايد؛ نقش راهبري توسعه بطور كامل ايفا نخواهد شد. لذا انتظار ميرود در همه معاونت‌ها و مديريت‌ها، تمامي فعاليت‌هاي متعارف و ابتكاري با اين رويكرد بازتعريف و اجرا شود.
ابتلاي كشور و جهان به معضل نوپديد «پاندمي كروناويروس»، شرايط پيچيده و غيرقابل پيش‌بيني و در عين حال شكننده‌اي را براي كل جهان و كشورمان به وجود آورده است. تشديد شرايط ركود تورمي، افزايش بيكاري در برخي فعاليتهاي خدماتي، بروز فقر و اختلالات توزيعي و كاهش رفاه اجتماعي مي‌تواند برخي از اين مشكلات باشد. طبيعتا همه حوزه هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و سياسي كشور از اين ناحيه متاثر خواهد شد.اين در حاليست‌ كه ايران عزيزمان همزمان، با مشكلات ناشي از تحريم‌‎هاي ظالمانه و يكطرفه آمريكا مواجه است و اين مسئله شرايط را براي كشورمان بطور مضاعفي پيچيده‌تر و سخت‌تر نموده است. انتظار مي‌رود بدنه كارشناسي سازمان همراه و همگام با ديگر مديران استان و كشور با بهره‌جويي از توان تحليلي و كارشناسي خود، شرايط هفته‌ها و ماه‌هاي آتي را زيرنظر داشته و متناسب با نيازها و ضرورت‌هاي اقتصادي و اجتماعي راهكارهاي علمي و اجرايي جهت مقابله و نيز كمرنگ نمودن تاثيرات جانبي منفي اين موضوع ارائه نمايد و از اين طريق همراه و ياريگر مديريت عالي استان و مردم عزيزمان باشند.

                                                                                                                                                                                                                                                  داود بهبودي

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي

1399/6/27 8:7:36
نشريه افق تعامل ويژه نامه SDI
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 849093 تعداد بازدید از صفحه 2051 تعداد بازدید امروز صفحه 219
ارتباط با ما

تماس مستقيم با معاون توسعه و برنامه ريزي: 33394549-041

نمابر به معاون توسعه و برنامه ريزي: 33394549-041نظر سنجي
بنظر شما اطلاعات سايت چقدر مفيد است؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي ميباشد
Powered by Tetis PORTAL