J
I
K
A
B
15 فروردين 1399 11:0:46
غلبه نگاه مثبت و اميدآفريني راهكار برون رفت از چالش‌هاي ساختاري

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي طي پيامي خطاب به همكاران سازمان بمناسبت نوروز سال 1399، غلبه نگاه مثبت، ايجاد فضاي تعاملي، بهره‌گيري منعطف از ظرفيت‌هاي قانوني و نهادي و اميدآفريني را راه برون رفت از چالش‌هاي ساختاري كشور نام برد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي، دكتر داود بهبودي رئيس سازمان پيامي را بمناسبت نوروز سال 1399 خطاب به همكاران منتشر نمودند. متن پيام بشرح ذيل است:

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                         بسمه تعالي
نوروز براي ما ايرانيان جلوه حيات مجدد طبيعت و طراوت زندگي است. سال 1398 مملو از ابتلائات طبيعي، اجتماعي و اقتصادي بود؛ با سيل ويرانگر در پهنه وسيعي از ميهن عزيزمان شروع و با حوادث متعددي تداوم يافت و در نهايت با فراگيري جهاني ويروس كرونا، گردش ايام به سال 1399 رسيد و سال جديد با اين ميهمان ناخوانده آغاز گشت.
طي سال 1398 در سازمان، بسياري از اقدامات متعارف و ابتكاري شاخص، مطابق برنامه و با تدارك تمهيدات لازم، آغاز و به سرانجام رسيد كه بر خود وظيفه مي‌دانم از تمامي همكاراني كه در اين مسير نقش‌آفريني نمودند تشكر و قدرداني نمايم؛ و البته برخي فعاليت‌ها نيز آنچنانكه بايد پيشرفت نداشته و هنوز در نيمه راه هستند. بي‌شك غلبه نگاه مثبت، ايجاد فضاي تعاملي، بهره‌گيري منعطف از ظرفيت‌هاي قانوني و نهادي و اميدآفريني ويژه مي‌تواند راه برون رفت از چالش‌هاي ساختاري عديده‌اي باشد كه ميهن عزيزمان ايران و آذربايجان قهرمان در چنبره آن گرفتار آمده‌اند.
در سال 1399 نيز انتظار مي‌رود با همت همكاران عزيز سازمان، تمامي وظايف و ماموريت‌هاي ذاتي در مسير راهبري توسعه استان را با محوريت تعالي سازماني به نحو احسن انجام گيرد و اين سال را با موفقيتهاي بيشتري پشت سر گذاريم. مديريت دانش، توسعه تعاملات و شبكه‌سازي، بهبود فرايندها و نيز ارتقاي اخلاق حرفه‌اي مؤلفه هاي چهارگانه برنامه تعالي سازماني خواهند بود. اهميت اين مؤلفه‌ها از اين‌رو است كه تقريبا ارتقاي اثربخشي تمامي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سازمان متاثر از آن‌هاست. بطوري كه تا زماني كه دانش ضمني توسعه كه در سازمان توليد مي‌شود بصورت مناسب مديريت نشود، تعاملات ارگانيك و هم‌افزا بين اجزاي سازمان و ديگر نقش‌آفرينان توسعه در استان برقرار نشود، فرايندها و سازوكارهاي سياست‌گذاري، تصميم‌سازي و اجرايي ارتقاء و بهبود نيابند و در نهايت بسترسازي لازم براي استقرار اخلاق حرفه‌اي مابين كليه دست‌اندركاران اعم از مديران، كارشناسان و كاركنان در نظام اداري و اجرايي بعمل نيايد؛ نقش راهبري توسعه بطور كامل ايفا نخواهد شد. لذا انتظار ميرود در همه معاونت‌ها و مديريت‌ها، تمامي فعاليت‌هاي متعارف و ابتكاري با اين رويكرد بازتعريف و اجرا شود.
ابتلاي كشور و جهان به معضل نوپديد «پاندمي كروناويروس»، شرايط پيچيده و غيرقابل پيش‌بيني و در عين حال شكننده‌اي را براي كل جهان و كشورمان به وجود آورده است. تشديد شرايط ركود تورمي، افزايش بيكاري در برخي فعاليتهاي خدماتي، بروز فقر و اختلالات توزيعي و كاهش رفاه اجتماعي مي‌تواند برخي از اين مشكلات باشد. طبيعتا همه حوزه هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و سياسي كشور از اين ناحيه متاثر خواهد شد.اين در حاليست‌ كه ايران عزيزمان همزمان، با مشكلات ناشي از تحريم‌‎هاي ظالمانه و يكطرفه آمريكا مواجه است و اين مسئله شرايط را براي كشورمان بطور مضاعفي پيچيده‌تر و سخت‌تر نموده است. انتظار مي‌رود بدنه كارشناسي سازمان همراه و همگام با ديگر مديران استان و كشور با بهره‌جويي از توان تحليلي و كارشناسي خود، شرايط هفته‌ها و ماه‌هاي آتي را زيرنظر داشته و متناسب با نيازها و ضرورت‌هاي اقتصادي و اجتماعي راهكارهاي علمي و اجرايي جهت مقابله و نيز كمرنگ نمودن تاثيرات جانبي منفي اين موضوع ارائه نمايد و از اين طريق همراه و ياريگر مديريت عالي استان و مردم عزيزمان باشند.

                                                                                                                                                                                                                                                  داود بهبودي

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي

1399/11/1 12:21:26
سامانه رصد و پايش سند تدبير توسعه اثرگذاري خود را نشان دهد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 992458 تعداد بازدید از صفحه 4613 تعداد بازدید امروز صفحه 268
ارتباط با ما

نشاني: تبريز - اول زعفرانيه- جنب مخابرات- سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي

كدپستي:  5166618171

شماره سامانه پيامك انبوه روابط عمومي: 500025000

تلفنخانه: 19-04133328710

نمابر:04133327171نظر سنجي
بنظر شما اطلاعات سايت چقدر مفيد است؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي ميباشد
Powered by Tetis PORTAL