J
I
K
A
B
جمعه 22 آذر 1398 19:54:21
9 شهريور 1398 10:36:51
مسئولان از اسراف و ريخت و پاش پرهيز كنند/هزينه از بيت‌المال براي راي‌آوري ممنوع

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي گفت: مديري كه در يك اداره مشغول است نبايد اسراف و ريخت و پاش كرده و از امكانات دولت به نفع خود استفاده كند و با پول بيت‌المال براي راي‌آوري در انتخابات و يا محبوبيت بيشتر خود استفاده كند بلكه اگر دوست دارد انفاق كند از مال خود بكند نه از بيت‌المال.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‎ريزي آذربايجان‏‎شرقي، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل‌هاشم صبح امروز در بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي كه در سالن سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي برگزار شد، اظهار كرد: جلسه به مناسب انتخاب برترين‌ها در جشنواره شهيد رجايي است. 

وي با اشاره به برترين‌هاي قرآني يعني كساني كه از نظر قرآن نمونه هستند، گفت: در جشنواره شهيد رجايي فاكتورهايي براي ارزيابي است كه در ايجاد انگيزه در ساير نهادهايي كه به نحوي نتواتسته‌‌اند تلاش كنند، براي سال بعدي تلاش خود را كنند. 

آل‌هاشم افزود: افرادي كه اطاعت و شكرگزاري آنها بيشتر است، يعني هم اطاعت مي‌كنند و هم به سبب آن شاكر پروردگار هستند از منظر قرآن ممتاز است.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي در ادامه سخنان خود ادامه داد: هر نعمتي داريم بايد شاكر باشيم زيرا هر چه داريم از آنِ اوست. 

امام جمعه تبريز، شاخص دوم برتر قرآني را رفتار مناسب با داخل مجموعه و ارباب رجوع است، تصريح كرد: در يك اداره و سازمان مواردي داريم كه كارمندان اجازه ديدار با مدير آن مجموعه را ندارند از اين‌رو تواضع يكي از موارد قابل توجه است. 

وي اضافه كرد: تواضع انسان را كوچك نمي‌كند بلكه بزرگ مي‌كند و هر كسي به خاطر خدا تواضع كند، انسان او را بزرگ مي‌كند. 

آل‌هاشم با بيان اينكه حلم و بردباري ديگر شاخص براي برتري از نظر قرآن است، گفت: همه ما مدير شده‌ و شاهد برخي مواقع بوديم به طوريكه خداوند در قرآن فرموده است كه وقتي جاهل را ديديد سلام كنيد و حلم و خويشتن‌داري داشته باشيد. 

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي تاكيد كرد: خدمت خالصانه، شب‌زنده‌داري از جمله موارد يك مدير موفق و ممتاز است. 

وي با اشاره بر اينكه مدير بايد خوف و خشيّت از درگاه الهي داشته باشد،گفت: مدير بايد هميشه نسبت به عملكرديي كه دارد از درگاه خداوند هراس داشته باشد و هميشه نگران كارهاي خود آن باشد. 

آل‌هاشم، اعتدال در انفاق و مصرف را مورد اشاره قرار داد و گفت: مديري كه در يك اداره مشغول است نبايد اسراف و ريخت و پاش كرده و از امكانات دولت به نفع خود استفاده كند و با پول بيت‌المال براي راي‌آوري در انتخابات و يا محبوبيت بيشتر خود استفاده كند بلكه اگر دوست دارد انفاق كند از مال خود بكند نه از بيت‌المال. 

امام جمعه تبريز ادامه داد: متاسفانه برخي‌ آنقدر بدبخت هستند كه از پول بيت‌المال خرج مي‌كند تا نماينده مدنظر خود انتخاب شود. 

وي با تاكيد بر پرهيز از انحرافات در يك مدير گفت: ممتاز كسي است كه دچار انحرافات نباشد چراكه كسي احتمالا مديريت خوبي دارد ولي در مديريت دچار انحراف شود و مديري كه دچار انحراف شود، قطعا روي زيرمجموعه‌اش نيز اثر خواهد گذاشت. 

آل‌هاشم، حفظ حريم عفت و پاكدامني از ويژگي‌هاي ممتازين از منظر قرآن است، گفت: امروز افرادي كه ممتاز شدند اين شرايط قرآني را نيز با خود مقايسه كنند و اگر چنين شرايطي را ندارند، براي به دست آوردن آن تلاش كنند. 

وي با بيان اينكه مدير بايد حامي افراد با عفت و پاكدامن باشد، توضيح داد: اگر مديران در رابطه با عفاف و حجاب عملكرد و خوبي داشته باشند، قطعاً موفق مي‌شويم.  

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي متذكر شد: اصلا بايد يكي از امتيارات و تشويقات مدير، مسئله عفاف و حجاب باشد. 

امام جمعه تبريز تاكيد كرد: اگر بار ديگر آن غرفه‌ها و آن وضعيت را ببينم، شخصا از طريق مبادي ذيربط و راساً اقدام خواهم كرد. 

وي بيان كرد: بيمارستان‌ها، ادارات و غيره را كنترل كنيد چراكه هميشه قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه  جلوي من را گرفته و مي‌گويند تذكر حجاب و عفاف دهيد. 

آل‌هاشم در ادامه گفت: اگر امروز ۱۵ دستگاه معرفي مي‌شود، به منزله اين است كه مابقي بد هستند بلكه بايد آنها تيز تلاش بيشتر كرده و براي سال بعد آماده شوند. 

  • gallery image
    آل هاشم-ر.jpeg
    

نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL