J
I
K
A
B
پنجشنبه 30 خرداد 1398 00:41:41
6 فروردين 1398 10:41:58
تقويت اميد به آينده و اعتلاي ايران و آذربايجان اهم مأموريت‌هاي همكاران در سال 98
دكتر بهبودي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي طي پيامي بمناسبت نوروز سال 1398 خطاب به همكاران سازمان اظهار داشتند: تقويت اميد به آينده و اعتلاي ايران و آذربايجان عزيز از اهم مأموريت‌هاي سازمان در طول سال 98 خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان آذربايجان‌شرقي، دكتر داود بهبودي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان پيامي خطاب به همكاران سازمان بمناسبت حلول سال نو شمسي و نوروز سال 1398 صادر نمودند. مشروح اين پيام بشرح ذيل مي باشد:


بسمه تعالي

نوروز بمانيد كه ايام شمائيد                                        آغاز شمائيد و سرانجام شمائيد

آن صبح نخستين بهاري كه ز شادي                            مي آورد از چلچه پيغام شمائيد

        نوروز نماد در هم تنيدگي حيات فردي و اجتماعي انسان و طبيعت است. نوروز اعلام بودن، ماندن و تداوم حيات و سرزندگي ملت بزرگ ايران و اعلام شكست تمامي عواملي است كه بر گسست و افول آن كمر بسته‌اند. سال ديگري بر دوران و بر ما گذشت، سالي كه تلاش‌هاي زيادي در آن معمول گشت تا جريان رو به بهبودي كه در چند سال گذشته آغاز شده بود تداوم يابد؛ ليكن عهدشكني اربابان سلطه، حسن جريان امور را متاثر و مختل ساخت، و برخي بي‌تدبيري‌ها و سوء تدبيرها در نظام سياستگذاري، برنامه‌ريزي و اجرايي در سطوح و قواي مختلف، از طريق تضعيف سرمايه اجتماعي و كاهش اعتماد اجتماعي ناملايمت‌ها را تشديد نمود و به دليل رشد بي‌اعتمادي تعميم‌يافته اجتماعي، نحوه رفتار و واكنش مردم نيز در مواجهه با مشكلات، فشارهاي اقتصادي و اجتماعي را مضاعف نمود. اصلاح امور نيز صرفا از طريق اصلاح نظام تدبير و نيز ارتقاي اعتماد و افزايش سرمايه اجتماعي ميسر خواهد بود كه عمدتا تابع رفتار عمومي و همگاني خودمان است. اصلاح رفتارهاي انفرادي و عمومي از قبيل تقدم منافع اجتماعي، رعايت ملاحظات زيست محيطي، صرفه جويي در مصرف آب كشاورزي، صنعتي و شرب، ارتقاي كيفيت كالاها و خدمات، رعايت حقوق شهروندي، ارتقاي وجدان كاري، تقويت انضباط اجتماعي و .... از آن جمله است. البته در نظام حكمروايي به ويژه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كه متولي و راهبر توسعه است نقش اصلاح كاركردهاي اجتماعي و نهادي نيز بسيار اثربخش و تعيين‌كننده و نقش همكاران ارجمندمان بسيار ارزنده و قابل توجه است. از اين رو در برهه‌هاي حساس از سازمان و همكاران گران‌قدر انتظار بيشتري مي‌رود تا با حسن تدبير و تنظيم امور در هر سه سطح سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي و نظارت و پايش به اثربخشي بيشتر منابع كمياب، استفاده صحيح از ظرفيت‌هاي نهادي جامعه، بهره‌گيري مناسب از پتانسيل و ظرفيت‌هاي بخش عمومي و جلب مساعدت و همراهي نهادهاي مدني همت گمارند.

        در سال 1397 بسياري از اقدامات متعارف و ابتكاري شاخص مطابق برنامه و با تدارك تمهيدات لازم به سرانجام رسيد كه بر خود وظيفه مي‌دانم از تمامي همكاراني كه در اين مسير نقش‌آفريني نمودند تشكر و قدرداني نمايم. بي‌شك غلبه نگاه مثبت، ايجاد فضاي تعاملي، بهره‌گيري منعطف از ظرفيت‌هاي قانوني و نهادي و اميدآفريني ويژه مي‌تواند راه برون رفت از چالش‌هاي ساختاري عديده‌اي باشد كه ميهن عزيزمان ايران و آذربايجان قهرمان در چنبره  آن گرفتار آمده‌اند. در سال 1398 نيز انتظار مي‌رود سازمان با همت همكاران عزيز تمامي وظايف و ماموريت‌هاي ذاتي خويش در مسير راهبري توسعه استان را به نحو احسن انجام داده و اين سال را كه به ظاهر سخت مي‌نمايد با موفقيت پشت سر گذارد. اهتمام به اثربخشي هرچه بيشتر منابع عمومي و استفاده اهرمي از آن، افزايش پوشش نظارت برنامه‌اي و فني، تقويت رويكرد مشاركت عمومي- خصوصي، اجرا و پايش سند تدبير توسعه استان به عنوان برنامه‌ عملياتي اقتصاد مقاومتي، حمايت از توليد داخلي و رونق توليد، استقرار سيستم يكپارچه اطلاعات (SDI)، تقويت دولت الكترونيك، ارتقاي حقوق شهروندي، ارتقاي اثربخشي شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان و شوراي فني استان و كارگروه‌ها و كميته‌هاي ذيل آنها، تقويت رويكرد ثبتي مبنا در جمع آوري داده‌هاي آماري، انتشار بموقع و كيفي گزارش‌هاي تخصصي، توانمندسازي كاركنان دولت، اصلاح و شفاف‌سازي فرايندهاي اداري درون سازماني در حوزه پشتيباني، مديريت هزينه‌ها و ارائه الگوي صرفه‌جويي، نهادينه‌سازي مجامع تعامل توسعه استان و شهرستان‌ها و استفاده از ظرفيت آن در تسهيلگري توسعه و از همه مهمتر اهتمام سازمان به تقويت اميد به آينده و اعتلاي ايران و آذربايجان عزيز از اهم مأموريت‌هاي همكاران ارجمند خواهد بود.

امروز گر مي‌چمد ابليس غمي نيست                              در فن كمين حوصله دام شمائيد

گيرم كه سحر رفته و شب دور و دراز است                    در كوچه خاموش زمان گام شمائيد

ايام ز ديدار شمايند مبارك                                                      نوروز بمانيد كه ايام شمائيد

                                                                                          داود بهبودي

                                                                                          رئيس سازمان

  • gallery image
    بهبودي 97-2.jpg
    

نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL