J
I
K
A
B
پنجشنبه 23 مرداد 1399 09:24:32
9 شهريور 1398 11:23:36
با متخلفان دستگاه‌ها در حد تبعيد از تبريز برخورد مي‎شود
استاندار آذربايجان‌شرقي گفت: با متخلفان دستگاه‌ها در حد تبعيد از تبريز برخورد مي‎شود و در اين امر بسيار جدي هستيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‎ريزي آذربايجان‎شرقي، محمدرضا پورمحمدي صبح امروز در آئين بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي كه در تالار اجتماعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي برگزار شد، اظهار كرد: هفته دولت بهانه‌اي است تا مختصري در رابطه با عملكرد دولت صحبت شود.

وي با بيان اينكه مي‌توان از زمان به روي كار آمدن دولت تدبير و اميد فراز و فرود و كاستي‌ها را بازبيني كرد و براي سال‌هاي مابقي آن را حل كرد، گفت: اين بازبيني مي‌تواند در سه مقطع زماني روي كار آمدن دولت تا دي ماه سال ۹۶، دي‌ماه تا تحريم‌ها و مابقي سال‌ها باشد. 

استاندار آذربايجان‌شرقي خاطرنشان كرد: وقتي تحريم‌هاي كاملي از سوي آمريكا اعمال مي‌شد، ايران در ذيل فصل هفتم سازمان ملل قرار گرفته بود و يك اجماع جهاني عليه ايران شروع شد و وضعيت امنيتي براي كل جهان كه ايران خطرناك است، ايجاد شد.  

وي افزود: در سال ۹۲ رشد اقتصادي منفي ۶ درصد و تورم بالاي ۴۰ درصد و بي‌ثباتي اقتصادي در داخل كشور طوري شكل گرفته بود كه حتي بين سران قوه هم اختلاف بود و مردم نسبت به آينده كشور نااميد شده بودند.  

پورمحمدي بيان كرد: دولت تدبير و اميد در اين ۵۵ ماه طولاني‌ترين مذاكرات را با ۵+۱  داشت كه منجر به توافق هسته‌اي و لغو تحريم‌ها شد.  

وي با تاكيد بر اينكه يكي از آثار برجام اين است كه ايران تنها كشوري در دنياست كه در ذيل منشور فصل هفتم سازمان ملل قرار گرفت ولي خود را از آن رهانيد، گفت: سابقه هر كشوري كه به ذيل اين منشور رفته است حاكي از آن مي‌باشد كه  در آخر منجر به جنگ شده بود. 

استاندار آذربايجان‌شرقي خدمات بيمه سلامت همگاني را مورد اشاره قرار داد و گفت: اين بيمه به عنوان بزرگترين پروژه اجتماعي از سال ۹۲ اجرايي شد كه با ايجاد آن، ۱۰ ميليون نفر به صورت رايگان تحت پوشش قرار گرفتند. 

پورمحمدي يادآور شد: عموماً بيمه سلامت افراد كم درآمد و روستاييان را تحت پوشش قرار داده است و ارائه خدمات مي‌دهد. 

استاندار آذربايجان‌شرقي اذعان كرد: در حال حاضر امن‌ترين كشور در خاورميانه و منطقه هستيم.  

وي با بيان اينكه برجام منجر شد تا تحريم فروش هواپيما برداشته شود و مسير افزايش رشد ارتقاء يابد،گفت: ۷۱۰ هزار واحد مسكوني در اين دوره به اتمام رسيد كه نوعا براي اقشار كم درآمد بود همچنين قدرت خريد افزايش يافت. 

استاندار آذربايجان‌شرقي خاطرنشان كرد: با وجود كاهش جهاني قيمت نفت، ايران تنها كشوري بود كه رشد اقتصاد منفي ۶ را به مثبت ۴ درصد رسانده است. 

وي متذكر شد: البته اين صحبت‌هاي من براي تعريف و تمجيد و بمعني بدون ايراد بودن دولت نيست بلكه دولت فعلي كم و كاستي‌هايي دارد ولي در مقابل الان ايران توانسته است تا يكي از بالاترين رشد تورم ۴۰ درصدي قبل سال ۹۲ را به يك عدد يك رقمي برساند. 

پورمحمدي ادامه داد: دولت بعد از سال ۹۲، توليد پارس جنوبي را به دو برابر رساند و صادرات محصولات پتروشيمي نيز رشد قابل توجهي كرد.  

استاندار آذربايجان‌شرقي گفت: زماني كه جزو واردكننده‌هاي نفت و گاز  بوديم، الان ۱۳ ميليون ليتر صادرات را داريم. 

پورمحمدي يادآور شد: دستاوردهاي دولت به اندازه‌اي چشمگير بود كه دشمنان كشور در خارج، از قدرت گرفتن ايران و رشد توسعه آن به هراس افتادند و دشمن نيز خواسته و نخواسته و منافع خود را در نظر گرفت و با روي كارآمدن ترامپ فشارهاي مستقيم عليه ايران مشاهده شد. 

وي ادامه داد: در سال نخست به روي كارآمدن دولت، تحريك مردم از سوي برخي نيروها و فشارهاي خارج منجر به اتفاقاتي در سال ۹۶ شد و يك پالس‌هايي به بيرون داد كه از ديدگاه سياسيون ترغيب ترامپ در خارج شدن از برجام به تصميم تبديل شد و حتي دولتمردان آمريكا وعده سرنگوني نظام جمهوري اسلامي ايران را دادند  تا جايي كه «بولتون» وعده داده بود كه ايران چهلمين سال انقلاب را نخواهد ديد. 

پورمحمدي ابراز كرد: دولت دوازدهم بي‌سابقه‌ترين تحريم‌هاي ظالمانه اقتصادي را سپري كرد كه حتي آقاي ظريف از آن به عنوان تروريسم اقتصادي ياد كرد. 

وي بيان كرد: البته با وجود خروج آمريكا از برجام و اعمال تحريم‌ها يك شوك‌هاي اقتصادي با مديريت اقتصادي وارد و كنترل شد به طوري‌كه كنترل بازار ارز منجر به ايجاد سير نزولي شده است كه از جمله اقدامات مديريتي بود كه الان به ثبات رسيده است.  

استاندار آذربايجان‌شرقي به ديپلماسي فعال دولت اشاره كرد و در اين باره گفت: براي اولين بار اجماع سياسي جهاني عليه ايالت متحده ايجاد شد به طوري‌كه هم‌پيمانان هميشگي در دفاع از حقانيت ايران موضع‌گيري كردند. 

وي با تاكيد بر اينكه دولت همچنان روند توسعه اقتصادي را دنبال مي‌كند، گفت: در سفر رئيس جمهور به استان ۵۲۰ پروژه مورد افتتاح قرار گرفت همچنين به مناسبت هفته دولت ۷۸۰ پروژه مورد افتتاح و بهره‌برداري قرار گرفته است. 

پورمحمدي متذكر شد: ما ملت در برابر فشارهاي ظالمانه مقاوم‌تر هستيم و الحمدالله روند توسعه كشور استمرار دارد و مشكلي نتوانسته ايجاد كند. 

استاندار آذربايجان‌شرقي ادامه داد: تحريم‌ها باعث شد تا خيلي از چيزها را در داخل كشور توليد كنيم.  

وي، وظايف دولت در دو سال پيش رو را مورد اشاره قرار داد و گفت: يكي از مهم‌ترين اقدامات اين است تا اميد را در ميان مردم زنده نگه دارد به طوري‌كه توليدكنندگان ناراحت و گله‌مندند و حق هم دارند ولي حساب دو دو تا چهارتاست و ضرركننده اصلي حقوق‌بگيران ثابت و مردم هستند كه البته هدف تحريم اقتصادي هم اين است كه مردم را نااميد و بدبين كنند. 

وي با بيان اينكه وقتي يك فرد تخلفي مي‌كند، بايد همان شخص زير سوال رود نه كل نهاد را زير سوال ببريم، افزود: چرا بايد آمار اعلام كند كه اعتماد نهادي ۱۱ درصد شده است يعني از هر ۱۰۰ نفر مراجعه‌كننده فقط ۱۱ نفر اعتماد دارد يا هزاران پروژه افتتاح شود ولي دريغ از يك تبسم بر لب مردم، اين به خاطر ناشكري نيست بلكه به خاطر اين است كه مردم تحت فشار بوده و اثر اين پروژه‌ها را در سفره‌هاي خود حس نمي‌كنند.  

پورمحمدي با اشاره بر اينكه شايد تعداد افراد متخلف در اداره‌‌ها كم است ولي وجود دارد، گفت: توليدكننده‌اي به ما مراجعه كرده و اعلام مي‌كند كه مشكل را نه استاندار و نه رئيس مجموعه حل نكردند بلكه يك كارشناس آن را حل كرد كه معلوم است چگونه حل كرده است و حتي برخي اوقات توليدكننده‌اي مي‌گويد يك كارشناس براي انجام كارهاي اين توليدكننده طلب مبلغ كرده است و وقتي اين توليدكننده قبول نكرده است همه سنگ‌اندازي‌ها را انجام داده تا مشكل او رفع نشود به طوري‌كه حتي اجازه نمي‌داده تا نامه‌هاي رسمي به دست مدير آن مجموعه برسد. 

پورمحمدي متذكر شد: زمان جنگ تعارف بر نمي‌تابد و اگر معاوني يا زيرمجموعه‌اي كار نكند، وبال آن گردن من است و عذرش را بخواهيد زيرا ما با هيچ كسي عقد و اُخوت نبستيم البته درست است كه تعدادشان كم است ولي حتي يك مورد هم نبايد باشد. 

وي توضيح داد: وقتي قانون مي‌گويد كه نبايد در مدارس دولتي پول پرداخت شود فقط كافي است در شروع مهرماه مديري  پول بگيرد و قطعا برخورد جدي مي‌شود و من با متخلف دستگاه‌ها چنان برخوردي كنم كه از تبريز تبعيد شود.

استاندار آذربايجان‌شرقي اذعان كرد: اگر هر سال فقط ۱۰ درصد از جاده‌ها را روكش مي‌كرديم، الان در اين وضعيت نبوديم ولي متاسفانه به وضع موجود بسنده كرديم و از ياد برديم كه حقوقي كه مي‌گيريم از مالياتي است كه از مردم گرفته مي‌شود. 

وي در ادامه بيان كرد: ديپلماسي به معناي تسليم و مذاكره و امتياز دادن نيست و بايد سعي كنيم با منطق رفتار كنيم و بگوييم ما جنگ‌طلب نيستيم زيرا ما با منطق همه را به پاي مذاكره برجام كشانديم، از اين‌رو بايد با ديپلماسي فعال آثار تحريم‌ها را به حداقل برسانيم. 

  • gallery image
    پورمحمدي-ر.jpeg
    

نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL