J
I
K
A
B
جمعه 22 آذر 1398 07:10:20

17 اسفند 1396 15:11:4
بهبودي در ديدار با معاون و كارشناسان بودجه سازمان تاكيد كرد: لزوم رفع گسست‌ها در مديريت بودجه دولتي و غيردولتي

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي بر لزوم رفع گسست‌ها در مديريت بودجه دولتي و غير دولتي استان تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي، داوود بهبودي در ديدار با معاون و كارشناسان بودجه سازمان اظهار كرد: شناخت و تصويري كه ما از سازمان داريم فراتر از چيزي است كه در حال حاضر وجود دارد و جايگاه خود را از لحاظ كيفيت، انسجام‌پذيري و برنامه‌ريزي بسيار بالاتر از شرايط حاضر مي‌دانيم.

وي افزود: موضوعيت و دليل موجوديت سازمان اين است كه حركت‌ها را نظام‌مند و وارد چارچوب و قالب مشخصي كند كه بايد تبعات اين وظيفه را نيز متحمل شويم.

بهبودي ابراز داشت: حجم عمليات بودجه كاهش نيافته ولي به نظر مي‌رسد ميزان اثربخشي بودجه در درازمدت كاهش يافته؛ به هر حال به رغم كاهش بودجه، اقدامات ارزشمند و اثربخشي در اين معاونت انجام گرفته كه جاي تقدير دارد.

اين اقتصاددان با بيان اينكه در حوزه بودجه دولتي يك گروه تلفيق داريم و لازم است در حوزه بودجه غيردولتي مثل مباحث مشاركت نيز يك گروه تلفيق داشته باشيم كه نقش دبيرخانه‌اي و تلفيقي ايفا كند، افزود: بايد بودجه و منابع مالي موجود در جامعه را طوري ساماندهي كنيم كه گسست‌ها رفع و بودجه دولتي و غيردولتي هر دو مديريت شوند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي در عين حال خاطرنشان ساخت: هر قدر بتوانيم از فضاي زيرساختي استفاده كنيم بهتر است.

وي با اشاره به چرخش اطلاعات در سازمان و دريافت برخي از آمار و گزارشات از مركز افزود: ما بايد گزارشات مسئله‌محور براي تصميم‌سازي‌هاي درون استان و همچنين تحليل‌هاي كلان داشته باشيم.

دوست داريم سازمان را با برنامه و راهبرد بشناسند نه بودجه و تخصيص

در ابتداي اين جلسه معاون هماهنگي بودجه سازمان به ارائه گزارش عملكرد اين معاونت پرداخت و توضيح داد: ما در مسير احياي مجدد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي در مرحله استقرار سازمان هستيم و اميدواريم سازمان جايگاه واقعي خود را بازيابد.

وحيد جلالي افزود: به مشكلات و مسائل آگاهيم ولي اين مسائل و مشكلات مانع حركت نيست؛ زماني كه وضعيت اعتبارات مناسب بود سازمان را با بودجه و تخصيص شناخته‌اند؛ اما دوست داريم بعد از اين سازمان را با برنامه و راهبرد بشناسند و تخصيص بودجه نيز مطابق با برنامه باشد.

وي تصريح كرد: در سال 96 به رياست محترم سازمان قول كارايي، اثرگذاري، نظم، سرعت، دقت و كيفيت داده‌ايم كه همه اين موارد نسبي هستند ولي تا آنجا كه امكان داشت تلاش كرديم، استقرار جديد سازمان با آرامش و طمأنينه باشد و سازمان مواجه با التهاب و تنش نشود.

جلالي با بيان اينكه سعي شده اعتماد دستگاه‌ها را جلب و رضايتمندي حاصل شود، ادامه داد: از زماني كه فرصت تشكيل اين معاونت دست داد، هدف اين بود كه سازمان را از حالت چانه‌زني و كاسب‌كارانه خارج كنيم؛ چرا كه كم‌كم زمان اقناع طرف مقابل فرا رسيده و ديگر چانه‌زني‌ها راه به جايي نمي‌برند.

معاون هماهنگي بودجه يادآور شد: سعي كرده ايم به سمت اهداف برنامه‌اي دوساله و بيشتر حركت كنيم و برنامه‌ها لااقل ميان‌مدت باشد.

وي اذعان داشت: برنامه ما اين است كه هيچ مطالبه‌اي خارج از موافقت‌نامه‌ها و پروژه‌ها نباشد؛ بر ايجاد تعامل مناسب و منطقي با دستگاه‌هاي اجرايي تاكيد داريم و مي‌خواهيم فرمانداري‌ها را تبديل به بازوي اجرايي سازمان نموده و از ظرفيت‌هاي آنها به خوبي استفاده كنيم.

جلالي خاطرنشان ساخت: معاونت هماهنگي بودجه سازمان عليرغم تغيير شيوه‌ها و رويكرد خود از برنامه‌هاي مركز غفلت نكرده و همكاران اين معاونت در مجموع تعداد 206 مأموريت را در سال جاري انجام داده‌اند. 

در اين جلسه كارشناسان معاونت هماهنگي بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان به توضيح جزئي‌تر اقدامات انجام گرفته و بيان مسائل و مشكلات موجود پرداختند.


نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir
Powered by Tetis PORTAL