پنجشنبه 2 آذر 1396 11:09:39
20 فروردين 1396 11:38:35
استاندار در جلسه شوراي برنامه‌ريزي: در سال 96 هم همت عاشورايي و غيرت آذربايجاني خود را بكار مي‌گيريم

استاندار آذربايجان‌شرقي گفت: با همان روحيه‌اي كه سال 95 را به اتمام رسانديم در سال 96 هم همان همت عاشورايي و غيرت آذربايجاني خود را بكار مي‌گيريم و بايد در بحث توليد و اشتغال هم جزو استان‌هاي برتر قرار گيريم.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي، اسماعيل جبارزاده ديشب در اولين جلسه مشترك شوراي برنامه‌ريزي و اقتصاد مقاومتي استان، با اشاره به نامگذاري سال جديد به نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال اظهار داشت: استان در سال گذشته در شاخص‌هاي مختلف مربوط به تحقق اقتصاد مقاومتي در جايگاه‌هاي برتر  قرار داشت و امسال هم بايد همان مسير را ادامه دهيم.

وي افزود: در جهت ارائه تسهيلات سيستم بهين‌ياب و سرمايه در گردش قرار بود به 515 واحد تسهيلات بدهيم كه 706 واحد در استان موفق به دريافت اين تسهيلات شدند و از نظر رتبه در جايگاه سوم كشوري قرار گرفتيم كه در سايه همت و تلاش همه دستگاه‌ها حاصل شد.

جبارزاده با بيان اينكه بالاي هزار مورد موانع توليد را بررسي، تصميم‌گيري و رفع كرديم، افزود: ما زيرساخت‌هاي توليد را فراهم كرده‌ايم و از مهرماه روند اشتغال ما بر اساس بيمه شده‌هاي تامين اجتماعي سير صعودي خود را آغاز كرده است.

استاندار آذربايجان‌شرقي خاطر نشان ساخت: در سال گذشته در بخش خدمات به سيستم بهين‌ياب ورود چنداني نداشتيم و اميدواريم امسال بخش خدمات يكي از محورهاي اشتغال قرار گيرد و بويژه در موضوعات IT و ICT اقدامات موثرتري انجام دهيم.

وي با بيان اينكه شاكله و چارچوب برنامه ششم، سند تدبير توسعه آذربايجان‌شرقي و شيوه برنامه‌ريزي هسته‌هاي كليدي است، افزود: اگر دستگاه‌هاي ملي برش استاني اين برنامه‌ها را ابلاغ كنند زمان بر خواهد بود و لازم است برش سال 96 سند تدبير و توسعه تهيه و تدوين شود و با تمركز به بحث توليد و اشتغال، نقشه راه مديريت اجرايي قرار گيرد.

جبارزاده با اشاره به سفر روز قبل وزير راه و شهرسازي به استان توضيح داد: ديروز از جمله يكي از مگاپروژه‌هاي سند تدبير توسعه يعني اتوبان مرند- تبريز-بازرگان به صورت عملياتي شروع و 34 كيلومتر از پروژه در همان روز اول مسيرگشايي و تملك شد كه عدد ارزشمندي است و همين پروژه محل اشتغال خواهد بود.

اين مسئول اذعان داشت: همزمان ريل‌گذاري راه آهن ميانه - تبريز كه جزو آمال مردم استان بود صورت گرفت و عمليات اجرايي ايستگاه بستان آباد نيز ديروز آغاز شد كه اميد است شهريورماه راه آهن به بستان آباد برسد.

استاندار در عين حال خاطرنشان ساخت: ديروز همچنين محور تبريز- سراب به طول 43 كيلومتر زير بهره برداري قرار گرفت و محور تبريز - سهند هم به سرعت پيش مي رود؛ اميد است در سال 96 يكي از زيرساخت‌هاي توليد كه جاده و حمل و نقل ريلي محسوب مي‌شود، سامان يابد.

وي اذعان داشت: توليد و اشتغال ايجاد نمي‌شود مگر با ايجاد امنيت و همه دستگاه‌هاي امنيتي پاي كار هستند و در سال 96 هم مانند سال 95 استان برتر از نظر امنيتي خواهيم بود؛ لكن لازم است در جهت تامين امنيت رواني سرمايه‌گذاران خارجي هم تلاش‌هاي بيشتري صورت گيرد.

جبارزاده ادامه داد: براي اينكه اين امر تحقق يابد نبايد مسئولان از طريق تريبون با همديگر صحبت كنند و لازم است بحث و جدل‌ها رودررو و در پشت درهاي بسته حل شود تا در جامعه تنش‌زايي  ايجاد نكند كه ضد توليد و اشتغال است.

استاندار آذربايجان‌شرقي تاكيد كرد: ما بايد با همه كشورهاي صاحب تكنولوژي و بازار به غير از آمريكا و اسرائيل وارد تعامل شويم كه يكي از پايه‌هاي اقتصاد مقاومتي عبارت است از صادرات غيرنفتي كه با رفت و آمد با كشورهاي ديگر قابل تحقق است.

استاندار آذربايجان‌شرقي با تاكيد بر لزوم حضور سرمايه‌گذار خارجي در استان و فراهم آوري زمينه‌هاي رواني لازم توسط دستگاه‌هاي مربوطه متذكر شد: دخالت ديگران در امور سرمايه‌گذاري خارجي و ايجاد دلسردي در سرمايه‌گذاران ممنوع است.

وي در پايان يادآور شد: مسئولان ما جزو دلسوزترين مسئولان نسبت به رهبري، نظام و مردم هستند و بايد وحدت، صميمت و خوش‌بيني را در جامعه ايجاد كنيم.


نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL