پنجشنبه 2 آذر 1396 11:05:42
29 اسفند 1395 11:25:56
ديدار نوروزي استاندار آذربايجان شرقي از سازمان برنامه و بودجه استان: بخش عمده اي از مشكلات بجاي مانده از گذشته ناشي از فقدان سازمان برنامه و بودجه است.

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه اگر مي خواهيد مملكتي را از بين ببريد، بايد سازمان برنامه و بودجه را حذف كنيد، گفت: بخش عمده اي از مشكلات بجاي مانده از گذشته ناشي از فقدان سازمان برنامه و بودجه است.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه آذربايجان شرقي، اسماعيل جبارزاده در ديدار نوروزي خود با مديران و كارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان اظهار داشت: خوشحالم كه سازمان كم‌كم به سمت انضباط مالي و بودجه‌اي دستگاه‌ها  و كار كارشناسي كه رسالت اصلي آن است حركت مي كند.

وي با بيان اينكه در جمهوري اسلامي پولي كه در اختيار داريم بيت المال محسوب مي‌شود و صرف آن مسئوليت سنگيني دارد، افزود: بايد دقت شود اين بيت‌المال در محل‌هاي درستي هزينه شود؛ منابع را به سمت و سوي صحيحي هدايت كنيم و به اثربخشي مصارف اعتبارات توجه كنيم.

جبارزاده ابراز داشت: خوشحاليم كه در اين وانفساي كمبود اعتبارات توانستيم كارهاي مهمي انجام دهيم و انتظار داريم سازمان برنامه و بودجه همانند گذشته به همه امور كشور اشراف كامل داشته باشد تا جامعه را به سمت اهداف توسعه‌اي رهنمون شود.

استاندار آذربايجان‌شرقي با اشاره به پراكنده كردن شمار زيادي از كارشناسان خبره سازمان برنامه و بودجه پس از انحلال آن در دولت قبل يادآور شد: ما بايد همان سازمان مديريت و برنامه ريزي (برنامه و بودجه) مجددا را احيا كنيم؛ سازماني كه به تمام بخش‌ها و دستگاه‌ها اشراف كامل داشته باشد.

وي در عين حال خاطرنشان ساخت: دولت در وضعيت خاصي كشور را تحويل گرفت و به هر صورت امورات اداره شد؛ اميدواريم سازمان برنامه و بودجه هم به رسالت گذشته خود با رويكرد به روزتر و علمي‌تر دست يابد.

اين مسئول با قدرداني از تلاش يكساله سازمان در راه‌اندازي و اداره دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان، اذعان داشت: در بسياري از شاخص‌ها از اهداف تعيين شده فراتر رفتيم كه نتيجه تلاش تك تك دستگاه‌ها و تعامل و همكاري مطلوب آنها با هم بود.

جبارزاده متذكر شد: ما براي تدوين سند تدبير توسعه استان آذربايجان‌شرقي خيلي زحمت كشيده‌ايم و در نتيجه قدر و ارزش آن را بيشتر از سايرين مي‌دانيم؛ حال به ثمر نشستن اين سند را به همكارانمان در سازمان برنامه و بودجه مي‌سپارم كه بيشترين سهم را در تدوين آن به عهده گرفتند.

استاندار آذربايجان‌شرقي در ادامه گفت: در سال 95 بيشتر درگير اقتصاد مقاومتي بوديم كه اين موضوع به معناي فراموشي سند تدبير توسعه نبود؛ به هر حال مي‌توان ادعا كرد بيش از 90 درصد اهداف و مأموريت‌هاي اقتصاد مقاومتي در سند تدبير توسعه استان گنجانده شده است.

وي با بيان اينكه احساس مي‌كنم در سال 96 نيز مقام معظم رهبري تداوم برنامه‌هاي مرتبط با اقتصاد مقاومتي را خواستار خواهند شد، افزود: ما نيز تداوم برنامه‌هاي سند تدبير را  كه در واقع نسخه عملياتي سياست‌هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي است، در دستور كار خود در سال 96 قرار خواهيم داد.

اين مسئول تاكيد كرد: اميدواريم حركتي كه در راستاي اجراي اهداف سند تدبير توسعه شروع شده به انضباط مالي و پولي بيانجامد و ما تلاش مي‌كنيم سازمان برنامه و بودجه را به وضعي برسانيم كه در توسعه متوازن استان نقش مورد انتظار خود را ايفا كند.

جبارزاده با بيان اينكه سند تدبير توسعه نوعي آمايش سرزميني است، اضافه كرد: اعتقاد داريم كه اگر خودمان امور را بومي‌سازي كنيم، ماندگاري آن بيشتر از آيين‌نامه‌هاي ابلاغي خواهد بود.

 

 


نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL