پنجشنبه 2 آذر 1396 11:07:41
20 فروردين 1396 10:36:31
معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه آذربايجان شرقي خبر داد: بازنگري طرح‌هاي تملك دارايي استان آذربايجان‌شرقي

معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي ايجاد تعادل و شفافيت در بودجه، بازنگري طرح‌هاي تملك دارايي استان و حساسيت و عكسالعمل سريع نسبت به حوادث را از جمله برنامه‌هاي سال 96 اين سازمان عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه آذربايجان شرقي، وحيد جلالي ديشب در اولين جلسه مشترك شوراي برنامه‌ريزي و اقتصاد مقاومتي استان اظهار داشت: بودجه جاري سال 95 را در شرايطي آغاز كرديم كه نسبت به عملكرد 94 داراي كسري بود و دستگاه‌هاي اجرائي استان با اعمال فوق‌العاده مشاغل تخصصي با كسري حقوق و مزايا مواجه شد.

وي با بيان اينكه در شرايطي قرار داشتيم كه پاداش و مرخصي بازنشستگان تامين نشده بود، افزود: پس از تأمين بخشي از كسري با نزديك به 10 ميليارد تومان كسري بودجه هزينه‌اي مواجه بوديم و بعد از ابلاغ ارتقاء درآمد كسري استان تامين و اعتبارات مربوط به مرخصي‌هاي ذخيره بازنشستگان تا پايان سال 93 پادار و پرداخت و بدين ترتيب بودجه هزينه‌اي استان را به پايان برديم.

وي از توزيع يك هزار و 216 ميليارد تومان اعتبار تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي از 20 منبع اعتبار بين 114 دستگاه اجرايي ياد كرد و افزود: مبادله موافقتنامه 650 طرح تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي استان را به سرانجام رسانده‌ايم.

جلالي از بررسي مشخصات دو هزار و 750 پروژه و ثبت اطلاعات آنها با اعتبار يك هزار و 216 ميليارد تومان و بررسي وضعيت پروژه‌هاي مذكور و توزيع تخصيص بين آنها خبر داد.

معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي اذعان داشت: اعلام پروژه‌هاي نيمه تمام داراي سند قطعي و معرفي آنها به خزانه معين استان براي برخورداري از اسناد خزانه اسلامي به ميزان 89 ميليارد تومان صورت گرفته است.

مهندس جلالي به هماهنگي با ستاد احياء درياچه اروميه و مديريت بحران استان در توزيع و مبادله سه مرحله ابلاغي به استان به ميزان 223 ميليارد تومان، ابلاغ و تخصيص 570 ميليون تومان جهت رفع معارض محل زندان، تامين و تخصيص اعتبار براي تعيين تكليف مالكيت زمين استاديوم يادگار امام و تخصيص 1.5 ميليارد تومان براي مناسب سازي فضاهاي عمومي براي معلولان اشاره كرد.

وي ادامه داد: همچنين از تأمين اعتبار براي جايگاه سوخت فرودگاه مراغه، خسارت سيل اول سال، و با اقدام بموقع سازمان موضوع آنفولانزاي مرغي مديريت و با كمترين عوارض سپري شد.

معاون بودجه سازمان با اشاره به بحث ضعف واحدهاي حقوقي دستگاه‌ها و مطالبات انباشته توضيح داد: مطالبات سازمان تامين اجتماعي و احكام قضائي بخش عمده‌اي از اعتبارات را مصروف خود ساخت و  عدم تمكين برخي از دستگاه‌ها به قانون بار مالي بوجود آورده و موجب شد ساير اعتبارات هزينه‌‎اي استان بلوكه شود.


نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL