پنجشنبه 2 آذر 1396 11:08:25
3 اسفند 1395 14:46:32
رئيس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان شرقي: نظام اداري كشور در حد مورد انتظار مردم و جريان توسعه نيست

رئيس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي گفت: نظام اداري با همه ظرفيت‌هايي كه دارد در حدي كه مورد انتظار مردم و جريان توسعه و تعالي كشور باشد نبوده و هنوز نتوانسته اثربخشي مطلوبي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي، دكتر داود بهبودي دوشنبه ظهر در جلسه توجيهي ارزيابي عملكرد سال 1395 دستگاه‌هاي اجرايي اظهار كرد: همه ما در نظام اداري سال‌ها كار كرده‌ايم و از آسيب‌ها، ضعف‌ها و انتظارات به حق مردم در ارتباط با آن اطلاع داريم و تحول نظام اداري دغدغه همه ما است.

 

وي افزود: تحول نظام اداري در همه برنامه‌ها اصلي محوري و مورد تاكيد بوده و همه مسئولان نظام نسبت به ايفاي نقش موثر در اين مسير احساس مسئوليت مي كنند.

بهبودي ابراز داشت: اثربخشي نظام اداري در جريان توسعه انكارناپذير است كه بخشي از اين اثربخشي مربوط به سرمايه انساني و بخشي ديگر مربوط به فرايندها، محتواي پاسخگويي و رضايت مراجعين مي شود.

رئيس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان شرقي در عين حال خاطرنشان ساخت: لازم است در خصوص حقوق شهروندي كه منشور آن اخيرا رونمايي شد، ايجاد تعامل دوسويه بين نظام اداري و مردم و آشنايي مردم با حقوق شهروندي و مطالبه آن قدم‌هاي موثرتري برداريم.

وي همچنين بر ضروت كارآمدسازي و كوتاه‌سازي فرايندهاي اداري تاكيد و اضافه كرد: بايد شرايطي فراهم آوريم تا پيوند ميان مردم و دولت نهادينه شود و مردم بدانند از حكومت چه مي‌خواهند.

بهبودي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به وضعيت نامناسب سايت‌هاي اداري يادآور شد: اكثر سايت‌هاي اداري به موقع به روزرساني نمي شوند؛ ضمن اينكه عمق قابل توجهي نيز نداشته و لايه‌هاي زيرين و رويين سايت‌ها چندان شفاف، دقيق و قابل اتكاء نيستند.

اين اقتصاددان با بيان اينكه لازم است ارائه خدمات به شكل غير حضور گسترش يافته و در اين عرصه خود را به سطوح جوامع پيشرفته برسانيم، افزود: ما بايد خود را در جريان رشد دنيا قرار دهيم و خودمان را نه با گذشته خودمان، بلكه با دنياي پيشرفته مقايسه كنيم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان‌شرقي متذكر شد: آحاد مردم جامعه ما كم‌كاري نمي‌كنند ولي اگر اثربخشي لازم را نمي بينيم علت را بايد در نظام اداري و اشكالاتي كه در فرايندها وجود دارد جستجو و آنها را رفع كنيم.

وي اذعان داشت: اگر مسئوليت‌پذيري، پاسخگويي، مشاركت و اعتماد را به نظام اداري برگردانيم بسياري از هزينه‌ها كاهش يافته و رضايت مردم نيز جلب مي‌شود.

بهبودي با بيان اينكه نظام اداري يكي از محورهاي اصلي اقتصاد مقاومتي است كه بدون تحول در آن رنگ تحقق نخواهد ديد، افزود: فضاي كسب و كار چالش نظام اداري در كسب و كار است كه در مجموعه مقوله اقتصاد مقاومتي نقش بسيار پررنگي دارد.

 


نشاني: آذربايجان‌شرقي، تبريز، اول زعفرانيه، جنب شركت مخابرات استان
نشاني ساختمان مركز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري: تبريز، ولي‌عصر، فلكه همافر
كد پستي : 5166618171 - تلفن : 19-33328710(041) - نمابر : 33327171-(041)
Copyright © 2016 www.mporg-eaz.ir 
Powered by Tetis PORTAL